fbpx
Ремонт та продаж комп'ютерної техніки в Івано-Франківську Працюємо ПН-ПТ с 9.00 до 19.00
Головна » Послуги » Ремонт жорстких дисків

Ремонт жорстких дисків

Жорсткий диск (HDD) – один з найбільш складних компонентів сучасного комп’ютера. Власне, жорсткий диск сам є мінікомп’ютером – він має свій процесор, постійну (ПЗУ) і оперативну (ОЗУ) пам’ять, свою операційну систему, яка зберігається в недоступній для користувача зоні (службова зона). При старті накопичувач спочатку HDD завантажує свою операційну систему, перевіряє робочі параметри і тільки після цього відкриває доступ до призначених для користувача даних.

Сервіс-центр IT-TECH здійснює ремонт жорстких дисків будь-яких виробників, в тому числі: Seagate, WD, Hitachi і інші. Основна функція накопичувача на жорстких магнітних дисках (HDD) оперативна робота з даними користувача в якості носія інформації. За невеликий термін розвитку технологій виробництва жорстких дисків їх ємність зросла в багато сотень разів, швидкості також зросли пропорційно обсягу. Хоча виробники жорстких дисків і підвищують надійність своїх виробів, трапляється, що HDD виходить з ладу і пропадає важлива інформація.

Для жорстких дисків характерні фізичні, електричні і логічні пошкодження, а також, пошкодження внутрішньої операційної системи. У більшості випадків, можливо тимчасово відновити працездатності HDD і зберегти з нього інформацію, але сам жорсткий диск надалі не придатний до роботи.

ТИПОВІ НЕСПРАВНОСТЕЙ СУЧАСНИХ ЖОРСТКИХ ДИСКІВ І МЕТОДИ ЇХ РЕМОНТУ:
Пошкодження модулів службової інформації

Жорсткий диск при запуску завантажує зі своєї службової зони інформацію необхідну для своєї роботи – паспорт, таблиці розміщення зон, таблиці прихованих дефектів, адаптивні параметри, SMART і т.д. Пошкодження одного з модулів може привезти до виходу вінчестера з ладу.

З такою несправністю жорсткий диск не визначається або неправильно визначається в BIOS, неправильно показує свій обсяг, при цьому диск може стукати.

Для відновлення жорсткого диска при даному типі несправності необхідно перезаписати модулі службової інформації на спеціальному обладнанні.

Вихід з ладу плати контролера

Вихід з ладу плати електроніки, в основному, відбувається під час збою електроживлення. Часто виходять з ладу мікросхеми комбодрайва (управління двигуна і звукової котушки).

Ремонт жорсткого диска зводиться до відновлення або заміни плати-контролера.

Фізичні ушкодження

До пошкоджень даного типу відносяться: механічні пошкодження роз’ємів і пошкодження корпусу. Пошкодження можуть бути прихованими: заклинювання шпиндельного двигуна, залипання магнітних головок на поверхні дисків, пошкодження магнітного шару дисків (пропили, подряпини).

При цьому вінчестер може працювати більш шумно, не визначається в BIOS, стукає головками, шарудить.

Якщо зовнішні пошкодження (роз’єми, збиті елементи) легко полагодити, то внутрішні пошкодження усунути як правило неможливо. При пошкодженні магнітного шару, можливо відновити інформацію з жорсткого диска, ремонт такого вінчестера вже неможливий.

Вихід з ладу блоку магнітних головок

Відбувається в результаті зовнішніх впливів (падіння, удари), перегрів або забруднення магнітних головок. Часто виходить з ладу мікросхема підсилювача-комутатора магнітних головок.

При цьому вінчестер не визначається в BIOS, стукає головками.

Може вийти з ладу тільки одна головка в блоці. При цьому вінчестер може правильно визначатися в БІОС, але не давати доступ до користувальницької зоні.

Ремонт вінчестера з такими симптомами не має сенсу або неможливий, але відновити інформацію цілком можливо, для цього необхідно розтин зламаного диска і перестановка з такого ж справного диска-донора блоку магнітних головок.

У процесі ремонту жорстких дисків використовуються технологічний процес, в результаті якого, вся інформація, яка містилася на диску до ремонту знищується.

Вартість ремонту HDD залежить від складності ремонту. Вартість електронних комплектуючих, якщо вони необхідні для ремонту, оплачується окремо і попередньо обговорюється з клієнтом.

ЯК МИ ПРАЦЮЄМО

1

Діагностика

2

Затвердження вартості

3

Усунення проблем

4

Тестування

5

Повернення замовлення

6

Оплата

Переваги

IT-TECH є прямим партнером і авторизованим сервісним центром.

 

 • Ми використовуємо тільки оригінальні запчастини чи аналоги, допущені виробником;
 • Сервісні інженери мають високу кваліфікацію та багаторічний досвід по ремонту ноутбуків;
 • Ремонт проводиться на власних виробничих потужностях в спеціальних умовах;
 • Робочі місця інженерного персоналу оснащені професійним обладнанням;
 • При проведенні ремонту або неможливості його виконання діагностика проводиться безкоштовно для клієнта. Оплата діагностики проводиться тільки у випадках термінового ремонту, або замовлення клієнтом тільки проведення діагностики як окремої послуги з видачею розгорнутого технічного висновку;
 • Результати проведеного ремонту вибірково перевіряються групою вихідного контролю;
 • Замовник може контролювати статус ремонту на сайті компанії або через call-центр;
 • Кожен клієнт оповіщається про можливість отримання техніки в момент готовності обладнання до видачі;
 • Доставка відремонтованої техніки;
 • Терміни ремонту від 1 дня до 90 днів залежно від складності робіт і наявності на складі необхідних запчастин;
 • Гарантія на виконані роботи до року.
 • Ми не заманюємо знижками і не обіцяємо бонусів, наше завдання – професійно вирішити вашу проблему з технікою за розумну вартість.